Villada Tatil Hakkında Merak Edilenler


Villacım destek ekibine iletilen sorular arasından seçtiklerimizi sizler için cevaplıyoruz. Net sorular ve basit cevaplar ile villada tatil yapmadan önce sizde bu tatil seçeneği hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. Zira otel ve pansiyon odaklı tatil kültürüne alışkın olmamız, villa tatili konusunda aklımızda bazı soru işaretlerin oluşmasına neden olmakta.

1) Villalarda Yemek Konusu

Sunduğumuz villa seçeneklerinin hiçbirinde yemek hizmeti sağlamıyoruz. Sitemizde yer alan fiyatlar, belirtilen villayı kiralamak için sunulur. Villada konaklarken yeme-içme konusu tamamen size aittir. Şimdi “tatilde yemek mi yapacağız?” Diye bir soru aklınıza gelmiş olabilir. O konuya da açıklık getirelim. Villaların yer aldığı bölgede bir çok farklı restoran seçeneği mevcut. Bu restoranlarda, sulu yemek, et-balık ya da kahvaltı gibi bir çok seçenek bulunmakta. Haliyle gün içerisinde dilediğiniz an bir telefonla villanıza yemek sipariş edebilirsiniz. Doğal olarak ek aşçı, özel yemek servisi gibi başlıklar altında daha fazla ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ya da belli bir yemek hizmetine, saat düzenine uymak zorunda da kalmazsınız. Ne zaman isterseniz arayın, yemeğiniz villanıza gelsin.

2) Villalara Ulaşım Konusu

Kiraladığınız villaya ulaşım tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Firmamız, sadece ilk girişte sizi ofisimize davet eder. Konum atarak ve canlı destek sağlayarak ofisimize ulaşmanız için yardımcı olunur. Ofisimizde işlemler sağlandıktan sonra size ekibimiz eşlik eder ve villaya kadar ulaşmanız sağlanır. Burada ulaşım sağlayacağınız aracı kendiniz temin etmelisiniz. Firmamız, sadece villayı daha rahat ve hızlı bulmanız, sorunsuz teslim almanız için sizlere eşlik eder. Eğer kendi aracınızla tatile çıkmıyorsanız, havaalanından ya da ofisimize geldiğinizde araç kiralamanız konusunda firmamız yardımcı olmaktadır.

3) Kiralama Ücreti Dışında Ücret Ödeniyor Mu?

Kiralama bedeli dışında sadece hasar depozitosu talep edilir. Bu hasar depozitosu standart villalarda 500 TRY lüks villalarda ise 1.000 TRY şeklindedir. Tutarı, villaya girişte NAKİT olarak öder ve firmamızdan bunun karşılığında bir para makbuzu alırsınız. Çıkışta ise villada hasar, zaiyat yok ise para makbuzunu iade ederek hasar depozitonuzu gene nakit olarak geri alırsınız. Sizden ek olarak konaklama süreniz boyunca harcayacağınız elektrik, su, tüpgaz için ücret talep edilmez. Her gün havuzunuz temizlenir, bakımı yapılır ve bunun içinde bir ücret talep edilmez.

4) Fiyatlar Biraz Pahalı Olmamış Mı?

Bu soruya açıkça hayır diyebiliriz. Zira Temmuz ve Ağustos gibi turizm/tatil döneminin en popüler / yüksek sezon dönemlerinde 4.000 – 5.000 TL gibi ücretlerle çok rahat villa kiralayabiliyorsunuz. Bu ücret, bütün villanın kiralanması için ödenen ücrettir ve kişi başı değildir. Villa 2 – 4 – 6 kişi olabilir. Siz bu kişi sayısı kadar villada konaklar, sadece toplam ücreti ödersiniz. Haliyle kişi başına ödenen günlük konaklama bedeli 150-300 TL arası değişir genelde. Tabii lüks villalarda bu fiyat artmaktadır. Takdir edersiniz ki Temmuz – Ağustos gibi aylarda günlük pansiyonlar dahi 100-150 TL talep ediyorlar.

5) Otelde Her Şey Varken Neden Villa Kiralayayım?

Otelde yemek var, ama sadece size değil. Aynı anda onlarca, yüzlerce kişiye var. Otelde havuz var, ama tanımadığınız yüzlerce kişiyle paylaştığınız. Villalarda ise durum tamamen farklı. Tek sahip sizsiniz. Villa sizin, havuz sizin. Kural, zaman, kısıtlama yok. Gece 3’te de havuza girebilirsiniz sabah 9’da da… Üstelik girerken kimseyle havuzu paylaşmazsınız, dilediğiniz gibi sadece siz havuza girersiniz. Kısacası özgürsünüz, rahatsınız.

6) Size Nasıl Güveneyim? Anlatın Bakalım…

Villacım’dan villa kiralarken samimi bir destek alırsınız. Fakat rezervasyon ve ödeme aşamalarında her şey kurumsaldır, şahıs üzerinden aşamalar devam etmez. Her şey VİLLACIM EMLAK TUR. İNŞ. SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ. olarak kurumsal zeminde yapılır. Ödeme yaparken firmaya ödeme yaparsınız, sözleşmeleriniz firma adına yapılır. Bunun yanı sıra Villacım 10487 belge numarası ile A Sınıfı TURSAB Acentesidir. Hâlâ daha yeterli değil mi? O halde sizi Basında Biz sayfamıza davet ediyoruz.

Yeni sorularla çok yakında tekrar görüşmek dileği ile… 🙂