Muhafazakar Balayı Tavsiye ve Yorumları


Balayı sürecinin ne kadar özel ve size ait olduğu oldukça önemlidir. Bu nedenle de bir çok çiftimiz muhafazakar balayı tavsiye yorumları ile hareket eder ve kendilerine daha özerk bir tatil planı yaparlar. Peki, bu noktada önerebilecek tavsiyeler nelerdir? Sizlere villa seçeneklerinin de dahil olduğu genel bir liste hazırladık. Listemizi, tamamen misafirlerimizin yorumları dahilinde oluşturarak sizlerle paylaşıyoruz.

Muhafazakar Balayı Tavsiye Seçenekleri

1) Korunaklı Villalar: İlk sıramızda korunaklı, özel olarak muhafazakar bir balayı için hazırlanmış villalar yer alıyor. Havuzu ve bahçesi dışarıdan görünmemek üzerine dizayn edilmiş bu villalarda her şey balayı tatili konseptine göre hazırlanıyor. Özgür, rahat ve tüm isteklerinize cevap bulabileceğiniz villalarda baş başa bir tatil her aşamada mümkün olabiliyor.

2) Kişiye Özel Lüks Tatil: Muhafazakar otel ya da villa… Bazı firmalar, eğer maddi anlamda bir sınırınız yoksa tamamen size özel bir tatil planı hazırlıyor. Konaklayacağınız size özel, gözlerden uzak yerlerden; gezilecek noktalara kadar her şey balayı çifti olarak sizin isteklerinize göre hazırlanıyor. Bu sayede daha rahat ve her aşaması tamamen sizin isteklerinize göre planlanmış bir balayı tatili mümkün olabiliyor.

3) İslami Otel Konsepti: İslami oteller, özellikle son yıllarda balayı çiftleri için özel suit odalar hazırlamaya başladılar. Bir yandan muhafazakar bir ortam, diğer yandan balayı süresine uygun olarak dizayn edilmiş odalar. Bu noktada her ne kadar bir villa kadar daha özgür ve rahat olamasanız da en azından muhafazakar balayı tavsiye seçenekleri arasında yer alan bir seçenek daha bulmuş oluyorsunuz.

Muhafazakar Balayı İçin Ayrıca Öneriler

  • Mümkün oldukça konaklanacak yerin özel havuza sahip olmasını araştırın, talep edin. Zira ortak havuzlar sizlere balayı süresince rahat, tam istediğiniz gibi bir havuz keyfi deneyimi yaşatmayacaktır. Özel havuzda ise baş başa romantik, rahat, gizli bir balayı mümkün olabilecektir.
  • Doğru firmalar ile çalışmaya gayret edin. Kurumsal bilgileri olan ve net bir şekilde sizlere sözleşmeler ile hizmet sunan firmalardan kiralama yapın. Aksi halde balayınız ne yazık ki kötü bir sürpriz ile son bulabilir.
  • Konakladığınız alan için yapılacak temizlik, havuz bakımı gibi seçenekleri önceden görüşün. Sizin belirlediğiniz saatlerde temizlik için gelenler gelsin, daha sonra konakladığınız alana kimse gelmesin. Bu sayede tedirgin olmadan “acaba havuz için ne zaman gelecekler?” Gibi düşünceler olmadan daha rahat hareket edebilirsiniz.
  • İster villada, ister otelde konaklayın ama asla kendinizi küçük konaklama alanlarına hapis etmeyin. Çıkın, bölgeyi gezin, yeni yerleri keşfedin ve balayı tatilinizi çok daha rahat geniş bir kapsam ile tamamlamış olursunuz.

Bizim ilk önerilerimiz arasında yer alan, misafirlerimiz tarafından da en çok tercih edilen villada tatil seçeneği size daha uygunsa; balayı villaları sayfamızdan muhafazakar, özel balayı konseptli villalarımızı bir arada görebilirsiniz.