Kurban Bayramı Tatili İçin Rota Önerileri


Kurban Bayramı yaklaşıyor ve tatil planları dahada hız kazanıyor. Özellikle de bu yıl bayram tatilini en verimli şekilde geçirmek, güzel bir yurtdışı tatili yapmak isteyenler için bu ara ciddi bir fırsat. Peki, sizin Kurban Bayramı tatili için plânlarınız tamam mı? Yoksa hâlâ daha düşünme aşamasında mısınız? Eğer düşünme aşamasında iseniz, buyurun sizin için hazırladığımız rotaları incelemeye başlayın.

İlk Durak, İtalya (Roma)

Roma Kurban Bayramı

Bir yandan çok uzakta olmaması, rahat gidiş geliş olanağı sunuyor; diğer yandan sadece yürüyerek dahi gezebileceğiniz tarihi bir yolculuk sizleri bekliyor. Özellikle ailenizle güzel, farklı ve sürekli keşfetme odaklı bir Kurban bayramı yurt dışı tatili düşünüyorsanız Roma en ideal seçeneklerden birisi olacaktır. Tatiliniz süresince hemen her gün mutlaka farklı ve heyecanlı bir deneyim yaşamanız kaçınılmaz olacaktır.

Biraz Uzaklar, Kaliforniya (San Diego)

San Diego)

Farklı bir plaj deneyimi, normal gündelik yaşamla iç içe geçmiş bir sahil kültürü sizi bekliyor. Bu durum giyim ve yeme-içme gibi konularda da ayrıca bir rahatlığın oluşmasına neden oluyor. Özellikle yemek noktasında çok farklı, rahat ve özel bir çok seçeneği tek bir bölgede bulabiliyorsunuz. Özellikle de bölgenin en önemli şehirlerden biri olan Tijuana, sizlere bir çok farklı lezzeti en özel şekillerde sunabilmektedir.

Biraz Macera, Mexico City (Meksika)

Mexico City

Bambaşka lezzetleri denemek, her yıl ayrı bir hareketliliğe sahip olan bir şehirde bayram tatili süresince yeni deneyimler yaşamak Meksika’da mümkün. Her ne kadar son yıllarda ülke turizmi ciddi bir artışta olsa da, maddi anlamda bu durum turistlere pek yansıtılmıyor. Bu nedenle yurtdışı tatil deneyimleri arasında belki de en uygun rotalardan birisi Meksika olacaktır.

Biraz Romantizm, Fransa (Paris)

Çekirdek bir aile iseniz ya da eşinizle baş başa bir bayram tatili deneyimi yaşamak istiyorsanız Paris en ideal adres olacaktır. Biraz pahalıdır, konaklama seçenekleri çok çeşitli değildir. Ama enfes tarihi yapısı, modern yaşamla entegre olmasına rağmen bozulmamış dokusu sizi her an bir film karesinde yer alıyor gibi hissettirir. Tabi birde bayramı Eyfel Kulesi anıları ile geçirme keyfi var ki oda ayrı bir anı, ayrı bir heyecan.