Karadan Gidilecek Tatil Yerleri


Bazılarımız “uçak” dendiği anda irkilir. Hele o uçağa binip, yerden binlerce metre yükseğe çıkınca kilitlenir kalır. Bu nedenle her planlarını karayolu üzerinden yaparlar. Bizde bu şekilde uçak korkusu olan ziyaretçilerimiz için özel bir kaç rota hazırladık. Karayolu ile rahat ve sorunsuz ulaşım sağlayabileceğiniz bu karadan gidilecek tatil yerleri sizlere özel bir gezi deneyimini uçaklara muhtaç olmadan sunacaktır.

Ağva Restoran Fotoğrafı

1) Sıcağa Ağva’da Meydan Okuyun

Sıcaklar iyice sıkmaya başladı, uçak korkusu zaten tedirgin ediyor. Birde vaktiniz kısıtlı… O halde sizi Ağva’ya doğru alalım. Mükemmel bir doğa ve aynı zaman deniz-kum deneyimi bir arada sizleri bekler. Üstelik İstanbul ile arasında sadece 1-2 saat olması da, yoğun şehir hayatından bir kaç günde olsa kaçayım diyenler için Ağva’yı daha öncelikli bir yer haline getirmekte. Bir kaç gün içerisinde ise Saklı Göl ve Kilim Koyu gibi doğanın en muhteşem yerlerini gezme şansına da sahip olabilirsiniz.

Avşa Adası Plaj Fotoğrafı

2) Marmara Denizi Avşa İle Daha Güzel

Gene aracınızla rahatlıkla ulaşım sağlamanızın mümkün olduğu, tekne turları ile koyları rahatlıkla gezebileceğiniz yerlerden birisi. Avşa Adası, sizi alışılmış Marmara Denizi yoğunluğunun dışında tutar. Malum Marmara Denizi etrafında ki hemen her yer kalabalık ve yoğundur. Avşa, bu noktaların aksine daha sakin bir ortamda Marmara Denizini daha rahat keşfetmenizi sağlamaktadır.

Erikli Plaj Fotoğrafı

3) Biraz Edirne Havası İyi Gelir

Hem Edirne’yi ve tarihi noktalarını bir kaç saat içerisinde gezebileceğiniz hem de Erikli’de deniz ile iç içe, doğal bir tatil yaşayabileceğiniz bir güzergah daha mevcut. Bir yandan Yunanistan’a yakın oluşu diğer yandan İstanbul ile arasında sadece 3 saat oluşu Erikli’yi çok daha özel bir noktaya taşıyor. Balıkçı teknelerinden birini kiralayarak, karşıda ki Yunan adalarını ziyaret etmenizde gün içerisinde yapabileceğiniz özel etkinliklerden birisi olacaktır.

Ayrıca; Alaçatı ve Kıyıköy seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Özellikle içerisinde bulunduğumuz şu sıcak yaz ayları için Alaçatı çok daha doğru bir seçim olacaktır. Yelken sörfü gibi yeni deneyimleri de sizlere sunar.