Kapalı Isıtmalı Havuzlu Villalar


Son yılların popüler tatil seçeneklerinden olan villa tatili, sadece yaz ayları ile sınırlı kalmıyor. Otel mantığından bağımsız olduğunuz, özgür ve kendinize ait bir villada konakladığınız için; kapalı ısıtmalı havuzlu villalar sayesinde kış aylarında da oldukça zevkli tatil deneyimleri yaşanabilmekte.

Tabii villa tatili kavramının henüz daha yeni yeni yaygınlaşması, ısıtmalı ve kapalı havuz konusunda tatilcilerin henüz daha yeterince bilgi sahibi olmadığını bizlere göstermekte. Hâl böyle olunca, sizlere özel bir rehber hazırlamak ve bu şekildeki villalar hakkında daha kapsamlı bilgi sahibi olmanızı sağlamak istedik. Dilerseniz hemen detaylara geçelim.

Bu Tarz Villalar Temelde Üçe Ayrılmaktadır

Isıtmalı Havuzlu Villalar (Havuz Etrafı Açık): Villada var olan ana havuz*, kış aylarında da aynı şekilde kullanıma açılır. Etrafında ve üst kısmında herhangi bir kapatma durumu söz konusu değildir. Fakat havuza sağlanan ısıtma sistemi desteği sayesinde, suyun sıcaklığı ayarlanır. Buda ortalama 25-30 derece arasında bir su sıcaklığının mevcut hava durumlarına göre elde edilmesi demektir.

Kapalı ve Isıtmalı Havuzlu Villalar: Villada yer alan ana havuz* tamamen kapatılır. Etrafı, üst kısmı kapalıdır. Buna ilave olarak ısıtma sistemi dahil edilir ve tamamı kapalı olan havuzda, suyun sıcaklığı da özel olarak ayarlanır. Böylelikle yağmur ve benzeri doğa olaylarının yaşanması halinde dahi havuz çok daha rahat, verimli bir şekilde kullanılabilir.

Villa İçerisinde Yer Alan Havuzlar: Bu tarz villalarda genellikle ana havuz* kış aylarında kullanıma kapalıdır. Villanın özel bir havuz odası ya da ana yatak odasında özel bir havuz alanı yer alır. Tatil süresince, doğrudan villa içerisinde yer alan bu kapalı havuz kullanılır.

Kış Aylarında Villa Tatili Mantıklı Mı?

Kış aylarında hak verirsiniz ki genel otellerde tatil pek mümkün değildir. Kış/kar/kayak odaklı tatiller ise yıllardır var olan tek ana seçenektir. Ancak havuzu kapalı olan oteller vardır ki onlarda havuz keyfi sunmalarına rağmen, bu keyfi tek bir havuzla tüm otel müşterilerine sunmaktadırlar.

Oysa ki villalarda durum tamamen farklıdır. Tüm villa/bina size ait olur… Havuz özel olarak kapatılır, ısıtması ayarlanır ve gene sizin kullanımınıza sunulur, villaya aittir. Böylelikle kimseye bağlı kalmadan, ortak havuz ve yaşam alanı olmadan tatil deneyimi yaşarsınız. Bu noktada villalar sayesinde hem rahat, hemde kış ayları olmasına rağmen sorunsuz bir tatil deneyimine adım atmış olursunuz.


Makale İçi Terimler/Tanımlar ve Açıklamaları

*Ana Havuz: Villanın dış kısmında yer alan, boyutu villaya göre değişkenlik gösteren ve ilgili villanın en büyük/geniş havuzudur.

**Havuz Isıtması: Özel bir sistem dahilinde havuzda ki su ısıtılır. Bu ısı sistemi havuzdan bağımsız olarak konumlandırılır, çalıştırılır. Sizin müdahale etmenize gerek kalmaz.

*** Villa İçi Havuz: Bu havuzlar, temizlik ve diğer detayları düşünülerek, doğrudan villa içerisinde özel olarak konumlandırılan havuzlardır. Dış/ana havuz ile çoğunlukla bağlı değildir, bu sayede kullanım esnasında size harici bir zorluk çıkarmazlar, bağımsız bir havuz keyfi sunarlar.


Bu Tarz Villaları İncelemek İsterseniz;

Havuzu Kapalı ve Isıtmalı Villalar: Villa Mina, Villa Selen, Villa Karen

Havuzu Açık Ama Isıtmalı Villalar: Villa Balart, Villa Poli, Villa Mono

Yatak Odasında Kapalı Havuz Olan Villalar: Villa Kaan, Villa Çamlı