Gölcük Tatil Rehberi (Bolu)


Bolu’nun kendine has güzelliklerini en iyi yansıtan noktalarından birisi olan Gölcük, kış ayları dışında hemen her mevsim ziyaret edebileceğiniz seçeneklerden birisidir. Bireysel, sakin bir tatil plânı ya da ailenizle güvenli bir tatil süreci… Tüm plânlarınız ve istekleriniz ile uyumlu olan nadir yerel seçeneklerden olan Gölcük bu bayram seçenekleriniz arasında yer alabilir.

Gölcük Ne Zaman Ziyaret Edilmeli?

Gölcük için en doğru tarihler yaz mevsimi olacaktır. Bölgeyi tüm detayları ve güzellikleri ile gerçekten keşfetmek istiyorsanız yaz dönemini tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra; İlkbahar ve Sonbahar dönemleri de gene ziyaret edebilirsiniz. Sadece kış aylarında istediğiniz verimi alamazsınız. Diğer mevsimlerin hepsinde ayrı bir güzellik sizleri bekliyor olacaktır.

Gölcük’e Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan yola çıkmanız durumunda, Bolu Dağı’na varana kadar otoban üzerinden rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Akabinde gene Bolu Dağı tarafından yeni yolları kullanarak Bolu merkeze ulaşabilirsiniz. Toplamda 13-15 kilometre kadar bir yolculuk sonunda ise Gölcük’e ulaşmış olursunuz. Aynı yol güzergahı ile bölgede ki pek popüler olmayan ama kendine has güzellikleri olan Seben ya da Kıbrıscık’ta rotanız üzerinde yer almaktadır.

Gölcük’te Nerede Konaklama Yapılır?

Gölcük, sizlere çok büyük otel seçenekleri sunmaz. Bunun yerine daha farklı ve konsept konaklama seçenekleri yer alır. Mevcutta ki pansiyonlar dahi özel konseptleri ile sizlere farklı bir konaklama seçeneği sunar. Ayrıca bölgede termal otel seçenekleri de yer almakta olup, hem doğal güzellikleri görmek hem de sağlıklı bir tatil yapmak mümkün hale gelmektedir. Konaklama seçeneklerinin genel yapısı ise kahvaltı dahil seçenektedir.

Gölcük’te Neler Yenmeli?

  • Gölcük Kebabı: Özel malzemeleri, kendine has pişirme detayı ve en önemlisi de kiremitte yapılıyor olması ile sizlere çok farklı bir kebap keyfi sunar. Daha önce denemediyseniz sizlere ilk önerimiz olacaktır.
  • Erişte Makarnası (Keşni ve Cevizli): Bugüne kadar alıştığınız tüm makarna tariflerini unutun. Keşni ve ceviz ile bir araya gelerek yapılan erişte makarnası sizlere her damak zevkine uygun bir seçenek olarak sunulmaktadır.
  • Mantar ve Mantı: Tarif olarak her ne kadar mantar ve mantı sunumları aynı olsa da; gene pişirme noktasında ve sos konusunda bölgenin çok özel seçenekleri bulunur. Mantıyı özel soslar ile çok daha farklı bir şekilde deneyebilirsiniz.

Her ne kadar kış aylarında gezecek ve bölgeyi keşfedecek seçenekler olmasa da, eğer görsel anlamda çok özel bir sunum arıyorsanız günü birlik bir fotoğraf turu yapabilirsiniz.

Gölcük Kış Resimleri